Яка правова основа функціонування КУ «Центр інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики міста Одеси»?
Відповідно до рішення Одеської міської ради від 15.03.2017 року № 3082-VII було створено Комунальну установу «Центр інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики міста Одеси». Правову основу функціонування КУ «Центр інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики міста Одеси», яка є адміністратором Системи становить: Конституція України, закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про інформацію», «Про телекомунікації», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», «Про електронні документи та електронний документообіг», постанова Кабінету Міністрів України від 29 березня 2006 року № 373 «Про затвердження Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах», Положення про інтегровану систему відеоспостереження та відеоаналітики міста Одеси, затверджене рішенням Одеської міської ради від 15 березня 2017 року № 1778-VII, рішення Одеської міської ради від 15 березня 2017 року № 1778-VII «Про затвердження Міської комплексної програми зміцнення законності, безпеки та порядку на території міста Одеси «Безпечне місто Одеса» на 2017-2019 роки», а також інші нормативно-правові акти.
Яка кількість камер зовнішнього відеоспостереження встановлена по місту Одесі та які їх види?
На даний момент в межах м. Одеси вже встановлені та функціонують камери зовнішнього відеоспостереження в загальній кількості 563 одиниць, серед яких є камери з функцією розпізнавання номерних знаків транспортних засобів, оглядові камери, роботизовані камери, камери з функцією розпізнавання обличь, а також тестуються камери з функцією фіксації правил парковки ТЗ. КУ «Центр-077» використовуються високоякісні камери марки «Hikvision» різних типів. Окрім цього до Системи інтегровані оглядові камери зовнішнього відеоспостереження КП «СМЕП».
Чи можу я отримати відеозаписи із камер зовнішнього відеоспостереження?
Якщо Ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди, або стосовно Вас вчинено будь-які протиправні дії, з метою подальшого захисту своїх прав у правоохоронних органах чи суді Ви самостійно, або Ваш представник (адвокат) маєте право звернутись безпосередньо до КУ «Центр-77» з відповідним запитом на надання відеозапису пригоди із камер зовнішнього відеоспостереження.
За який період часу можна отримати відеозаписи із Системи?
Гарантований термін зберігання відеозапису в Системі становить 14 діб.
Як можна дізнатись, де розташовані камери зовнішнього відеоспостереження?
У зв’язку зі значним збільшенням кількості камер зовнішнього спостереження електронна карта місць локацій оглядових камер зовнішнього відеоспостереження доповнюється та тестується і на даний момент у відкритому доступі ще відсутня. В короткочасній перспективі вказана електронна карта буде розміщена на нашій веб сторінці. Додатково інформуємо, що всі камери зовнішнього відеоспостереження КУ «Центр-077» встановлені відкритим способом в загально-громадських місцях, при цьому у місцях, де ведеться відеоспостереження встановлені відповідні таблички з контактним телефоном нашої установи.
Куди мені звертатись у випадку необхідності отримання відеозапису з камер зовнішнього відеоспостереження?
Якщо Ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди, або стосовно Вас вчинено будь-які протиправні дії, з метою подальшого захисту своїх прав у правоохоронних органах чи суді Ви самостійно, або Ваш представник (адвокат) маєте право звернутись безпосередньо до КУ «Центр-77» ( м. Одеса вул. Розкидайлівська, буд.67а) з відповідним запитом на надання відеозапису пригоди із камер зовнішнього відеоспостереження. Контактні телефони: 048-709-09-48 або 048-705-51-20
Які документи потрібні для отримання відеозаписів з камер зовнішнього відеоспостереження?
Перелік документів необхідних для розгляду та обробки інформаційного запиту щодо отримання інформаційного продукту (відеозаписів виконаних камерами зовнішнього відеоспостереження) із інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики міста Одеси: 1. Якісна копія документу, що посвідчує особу; 2. Якісна копія протоколу про адміністративне правопорушення (у випадку скоєння адміністративного правопорушення), копія витягу із Єдиного реєстру досудових розслідувань (у випадку кримінального правопорушення), або талону-повідомлення про прийняття заяви правоохоронними органами  про скоєння правопорушення; 3. Заяву на ім’я начальника КУ «Центр-077» (по зразку) або адвокатський запит.
Чи співпрацює КУ «Центр-077» із поліцією та іншими правоохоронними органами?
Поліція та інші правоохоронні органи являються користувачами з пріоритетним доступом та мають віддалений доступ до Системи.