На виконання Міської комплексної програми зміцнення законності,  безпеки та порядку на території міста Одеси «Безпечне місто Одеса»  на 2017-2019 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради № 1778-VII від 15.03.2017р з метою забезпечення комплексного підходу до здійснення заходів з підвищення рівня безпеки, рівня цивільного захисту населення міста, а також підвищення рівня безпеки функціонування та розвитку вулиць і доріг міста в доповнення уже розгорнутої мережі відео спостереження за ключовими об’єктами міста доцільно спроектувати та впровадити систему звукового супроводу та трансляції звукових повідомлень.
Дана система в першу чергу надасть можливість зворотного зв’язку між диспетчером «Центр інтегрованої системи відео спостереження та відео аналітики міста Одеси (Центр –«077»)»  та ключовими (а в подальшому і всіма) об’єктами міста за якими ведеться спостереження.
Наявність зворотного зв’язку забезпече можливість передачі своєчасного та правильного управлінського рішення від диспетчера до виконавця, який відповідає за реагування на нештатну ситуацію яка може виникнути в зоні спостереження.
Також система голосового сповіщення забезпечить своєчасне інформування громадян, які знаходяться в зоні спостереження про:
  • правила поведінки в громадських місцях;
  • правила безпеки;
  • можливі позаштатні ситуації;
  • заходи та акції, які проводяться в зоні відпочинку;
  • трансляції рекламних повідомлень, яка приноситиме дохід в бюджет
Розроблена на першому етапі впровадження система трансляції речових повідомлень та звукового супроводу забезпечує :
  1. трансляцію голосових сповіщень на ділянці зони відпочинку загальною протяжністю 6100 м., з рівномірним розподілом по протяжності на 8 зон оповіщення;
  2. застосування звукових оповіщувачів потужністю не менше 40 Вт, з можливістю їх монтажу на наявних опорах освітлення;
  3. можливість трансляції речових повідомлень та звукового супроводу з двох диспетчерських пунктів, територіально рознесених від зони спостереження на 5-7 км (кілометрів), один з яких визначено пріоритетним.
  4. робочі місця диспетчерів матимуть можливість відтворювати повідомлення з: а) мікрофонної консолі диспетчера,    б) автоінформатора,   в) магнітофону або радіоприймача;
  5. передбачена можливість інтегрування системи передачі речових повідомлень та звукового контенту до наявної телекомунікаційної системи відеоспостереження за протоколом ІР з розподілом точок доступу до системи в :
а) комунікаційна шафа в головному диспетчерському пункті,
б) комунікаційна шафа в запасному диспетчерському пункті,
в) комунікаційна шафа на території зони спостереження.

Гол. енергетик КУ “Центр-077” Стріженюк І.