vlcsnap-2019-05-16-14h25m52s642
vlcsnap-2019-05-16-14h22m05s110
vlcsnap-2019-04-17-12h16m15s098
3
2
2
1
1

“Система відео спостереження – не розкіш, а необхідний в сучасному світі засіб забезпечення безпеки та комфорту життя людей”

                                                                                                                  майже О. Бендер

Концепція сучасного міста будується на забезпеченні комфортних умов життя населення за допомогою іноваційних технологій.

Одним з ключових напрямів такої концепції в Одесі стала ефективно працююча система відеоспостереження і відеоаналітики, побудована на інтеграційному принципі, що впроваджується в мегаполісах усього світу. Не будучи першовідкривачами в справі впровадження цього ефективного принципу, спробуємо витлумачити даний механиз з точки зору досвіду однієї реально діючої системи відеоспостереження та відеоаналітики в нашому місті.

Для допитливої ​​частини наших співгромадян факт впровадження систем відеоспостереження в великих міста світу і нашої країни, зокрема – вже давно не новина.

В Україні активна фаза оснащення великих міст країни подібними системами припала на 2016-2018 роки, коли встановлені системи відео спостереження та відео аналітики, за даними статистики, почали приносити реальну користь міським громадам.

Вже з перших етапів запуску систем в роботу, мегаполіси відчули помітні позитивні зміни в найважливіших сферах життєдіяльності.

Поліпшилася статистика: розкриття злочинів / правопорушень, розшуку зниклих, загальне зниження злочинності в містах.

Покращилося реагування в надзвичайних ситуаціях – помітно змінилася позитивна статистика що до врятованих людей та запобігання надзвичайних подій.

Пройшла оптимізація спільної роботи міських структур та комунальних служб. Відзначимо, що показники, які явно свідчать про зміну якості функціонування практично всіх міських сфер, набувають тенденцію до зростання в міру активності процесу інтеграції систем відеоспостереження.

Цієї самої інтеграції, про яку так багато пишуть ЗМІ, як про “унікальну” та іноді, некоректно тлумачать це важливе поняття фахівці в контексті роботи міських систем відеоспостереження.

Що ж насправді таке, інтеграція?

У найширшому сенсі, це процес об’єднання двох або більше розрізнених об’єктів в одне ціле.

Однак, спробуємо пролити світло на це “таємниче”, на жаль, для деяких фахівців поняття, та аж ніяк неунікальне явище в середовищі сучасних технологій, виходячи з реального досвіду працюючого з 2018 року в Одесі “Центру інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики міста Одеса” (КУ “Центр-077”).

Отже, інтеграція в системах відеоспостереження – це об’єднання функцій систем відеоспостереження, робочих місць, програмних комплексів в єдину взаємопов’язану мережу.

Тепер докладніше про кожен з компонентів.

Система відеоспостереження – це програмно-апаратний комплекс, призначений для здійснення відеоспостереження.

Міська система відеоспостереження – це децентралізована система, яка представляє себе як сукупність декількох централізованих (один центр і кілька відеокамер) і локальних (системи, обмеженій географічній територією будівлі, підприємства, організації тощо), об’єднаних логічно в одну структуру, але фізично розділених і здатних функціонувати незалежно. Ядром цієї системи є “Центр інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики”.

В цілому ж “Центр інтегрованої системи відеоспостереження та відеоаналітики міста Одеси”, створений рішенням Одеської міської ради № 3082-VII від 21.03.2018 р. комунальний заклад “Центр-077” м. Одеси – це величезний інформаційно аналітичний комплекс, який складається з безлічі систем, що працюють в автоматизованому режимі.

Технологія дозволяє забезпечувати контроль, профілактику і координацію великої кількості процесів, пов’язаних з безпекою і життєдіяльністю людини в міському середовищі.

 

 

Ось як характеризують потенціал Системи начальник КУ “Центр-077” Б. В. Магазинник: “Система відеоспостереження з функцією відеоаналітики багатофукціональна, дозволяє в необхідній мірі спростити роботу правоохоронних органів в частині пошуку осіб, які вчинили злочини і правопорушення по гарячих слідах. Система дозволяє оптимізувати роботу усіх транспортних служб міста, контролювати і оптимізувати роботу усіх комунальних служб, спрощує роботу служб екстреної допомоги. Крім того, система має внутрішні аналітичні функції, що дозволяють спростити розрахування трудозатарат, підрахунок проходження транспорту в одиницю часу на конкретній ділянці автодороги …”.

Однією з найцікавіших, перспективних напрямків роботи системи і програми “Безпечне місто Одеса” це транспортна логістика – система дозволяє відстежувати пасажирські і транспортні потоки. Завдяки великим даними з камери, можливо управляти світлофорами або транспортними потоками в режимі реального часу.

Весь потенціал перспективних напрямків роботи системи досить великий, щоб спробувати висвітлити його в одній статті, не стомивши читачів.

Дорогі друзі, колеги, стежте за нашими публікаціями. Ми обіцяємо знайомити Вас з найсвіжішими впровадженнями в систему відеоспостереження нашого міста.

Перефразовуючи слова героя відомого роману Іллі Ільфа та Євгена Петрова “Золоте Теля”, Остапа Бендера: система відео спостереження – не розкіш, а необхідна в сучасному світі засіб забезпечення безпеки та комфорту життя людей.

І. Ковалевський

Головний спеціаліст з адміністрування та супроводу програмного забазпечення

 

 

Категорії: Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *