Встановлення муніципальних камер відеоспостереження – широко поширена практика технологічно розвинених країн світу. Головне її завдання – забезпечити комфорт та безпеку мешканців міста. Ця безпека самого широкого спектру: майнова, транспортна, безпеку дозвілля та масових заходів.

З часу незалежності, молода українська держава переймає найкращий світовий досвід, у тому числі, і в сфері ефективності функціонування систем безпеки.

Впровадження систем муніципальної безпеки, що включають в себе інтелектуальну систему відеоспостереження в Україні почало відбуватися в останні кілька років. Це стало можливим, завдяки розробці та прийняттю міськими громадами «муніципальних цільових комплексних програм профілактики та протидії злочинності» з періодами розвитку на наступні 5 – 10 років. Фінансування таких програм передбачається за рахунок бюджетних коштів міських громад.

Першими, інтегровані системи відеоспостереження та відеоаналітики, що контролюють та аналізують рівень безпеки в населених пунктах стали впроваджуватися в великих містах України всього 2-3 роки тому. До цього моменту, подібні системи існували в досить великих містах світу, таких як Лондон, Пекін, Сінгапур, Абу-Дабі, Монако. Вже в 2016 році, таку систему презентували в Маріуполі та Києві. Через рік, подібний проект був запущений в Одесі. Цікаво проаналізувати стан справ з якістю реалізації першого етапу програм на сьогоднішній момент. Беремо, як приклад, Маріуполь та Одесу.

Маріуполь: населення – 472 тис. чоловік (2016 рік). На реалізацію проекту в Маріуполі, запущеного, як зазначалося раніше, в середині 2016 року, було виділено близько 30 мільйонів гривень. Зараз систему одночасно обслуговують 22 оператора та 8 диспетчерів, які координують виїзд поліцейських патрулів.

Одеса: населення – 1 млн. чоловік (2016 рік). В Одесі на прикінці 2017 року, була представлена до реалізації подібна програма. Бюджет програми склав 30 мільйонів гривень. Зараз, одночасно систему зараз обслуговують 3 оператора та 1 адміністратор системи.

Звичайно ж, при проектуванні одеської системи враховувався київський і зарубіжний досвід, особливо Китаю – визнаного лідера в сфері збору, обробки та використання даних. Однак, слід зазначити істотну різницю в населенні міст, та значну фору в часі – більше року, яку отримали Київ та Маріуполь. Разом з тим, слід враховувати, очевидну наявність в Одесі деяких істотних переваг перед іншими. Відповісти на питання, які це саме невідомі переваги, надамо Вам, шановні читачі. 

До слова, порівняти можливості реалізації першого етапу програми буде легше за допомогою інфографіка, який додається до статті.

Категорії: Важное

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *